5 korzyści wynikających z zatrudniania pracowników z UkrainyPrzedsiębiorstwa bardzo często zmagają się z problemem braków kadrowych. Dobrym sposobem na ich rozwiązanie jest zatrudnienie obcokrajowców. Jakie korzyści płyną z zatrudnienia pracowników z Ukrainy? Poniżej przedstawiamy 5 głównych zalet.

1. Leasing pracowniczy


Zatrudnianie obcokrajowców przez leasing pracowniczy z agencją pracy jest przede wszystkim wygodne. To ona zajmuje się wnikliwą analizą rynku w poszukiwaniu najlepszych pracowników dla danej branży oraz dba o realizację powierzonych zadań zgodnie ze wszelkimi procedurami, standardami i najwyższymi wymogami. Ważne z punktu widzenia pracodawcy jest także to, że w usłudze leasingu pracowniczego przedmiotem umowy nie jest sam pracownik, tylko usługa, do której został oddelegowany. Daje to możliwość zaliczenia kosztów leasingu pracowniczego do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

2. Legalna praca obcokrajowców


Do obowiązków agencji należy legalizacja pracy obcokrajowców, więc pracodawca nie musi zajmować się żadnymi formalnościami z tym związanymi. Co ważniejsze, agencja jest odpowiedzialna za wszelkie umowy – podpisuje ona umowę z poszukującym pracodawcą oraz z pracownikiem z Ukrainy. W związku z czym to agencja, nie pracodawca, odpowiedzialna jest za zobowiązania wynikające z kodeksu pracy wobec pracownika, takie jak: wypłacanie pensji, opłacanie składek społecznych oraz obsługę kadrowo-płacową.

3. Duże zaangażowanie pracowników


Pracownicy z Ukrainy wkładają w powierzoną pracę wiele chęci oraz zaangażowania, łatwo aklimatyzują się w naszym kraju i są gotowi do pracy na różnych zmianach, nawet nocnych i weekendowych. Wynika to m.in. z okresowych pozwoleń na pracę w naszym kraju, które pozwalają im na zarobek poza granicami swojej ojczyzny. Doświadczenie i znajomość procedur zatrudniania osób ze Wschodu pozwala nam jako agencji pracy na sprawne wnioskowanie o przedłużenie tych pozwoleń. W ten sposób nasi partnerzy biznesowi nie ponoszą kosztów związanych z zatrudnianiem nowych pracowników i nie muszą martwić się o płynność w wykonywaniu zleconych prac.

4. Określony czas pracy


Z naszą pomocą każdy pracodawca może znaleźć personel zarówno na umowę zlecenie, jak i na umowę o pracę. Daje to możliwość zatrudnienia na określony czas, np. wakacyjny, gdy wzmożone jest zapotrzebowanie na pracowników w branżach budowlanych bądź gastronomicznych, a także na dłużej, np. na halach magazynowych lub produkcyjnych.

5. Gotowość do pracy w każdym miejscu


Przedsiębiorstwo z siedzibą w małej miejscowości, oddalonej od większych miast, może mieć trudności z pozyskiwaniem nowych pracowników. W takiej sytuacji warto rozważyć współpracę z agencją i zatrudnienie osób z Ukrainy. Obcokrajowcom nie będzie stanowiło różnicy miejsce pobytu, ponieważ ich głównym celem jest zarobek. Decydując się na pracowników z Ukrainy nie musimy także martwić się o barierę językową – sami zainteresowani uczą się przed przyjazdem j. polskiego.


Wróć do bloga